רוצה לדעת יותר?
בר אוריין ברשתות החברתיות     

 

    Share/Save/Bookmark
  מנהל מדיה חברתית

 

יום העיון מתקיים כחלק ממסלול מנהלים - רשתות חברתיות   -קישור למסלול המדיה החברתית

קישור לאירוע בפייסבוק

יום ב'16/5/2011
                                                                                                        
מנהל מדיה חברתית- מקצוע העתיד Like  פייסבוק   
 
 
מקצועות המידע משתנים במהירות, ואליהם התווסף מקצוע העתיד – מנהל מדיה חברתית. תפקיד זה מרחיב את פונקציונליות המידענות למרחבים חדשים ברשת האינטרנט ולשימושים עסקיים וארגוניים מגוונים. הרשת החברתית מהווה כלי לשיתוף לקוחות, עובדים ובעלי תפקידים. על מנהל מדיה חברתית להנהיג את הרשת, לכוון את האינטראקציות, ליצור "מחויבות" (engagement), לייצר ולהפיץ מידע, לאתר "משפיענים", לקדם "אג'נדות"/עסקים/מוצרים, להשפיע על כמות ה"לייקים", ואף להשתמש ברשת ככלי לאחזור מידע בזמן אמת, ככלי לאיתור Experts/ Professionals  וככלי למודיעין עסקי תחרותי.
יום העיון סוקר את הכלים הטכנולוגיים החדשניים הקיימים ברשת, המיומנויות, והידע הנדרשים לפעילות ארגונית, מקצועית ושיווקית במדיה החברתית.
יו"ר: ענת קלומל, תפנית, בית ספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, לימודי המשך, והמכללה העסקית של איגוד לשכות המסחר
 
 
מושב א':
רשתות חברתיות ככלי עסקי – שיווקי
09:05-09:00
דברי פתיחה
ענת קלומל, בר-אוריין – מידענות ומודיעין תחרותי
מציגה פעילות של מנהל מדיה חברתית בבנק לאומי:
 
לאומי דיגיטל – משקיעים בציוצים, בבלוג ובחברים בפייסבוק
הבלוג של בנק לאומי

אמנת מדיה חברתית - מה היא אותה אמנה ולמי היא נועדה?

הינכם מוזמנים להצטרף אליי למסע קצר בזמן, שמתחיל בשלהי 2008 עת התקבלה החלטה אסטרטגית בקבוצת לאומי, להשקת פעילות בעולם המדיה החברתית. 

http://www.leumiblog.co.il/amana

זה התחיל בפעילות בטוויטר. מקום טוב לארגון להתחיל בו פעילות במדיה החברתית. למה? הקצב יותר רגוע; העדכונים בו הינם לרוב חד ממדיים; מדובר בערוץ מידע בעיקר. כך חשבנו בהתחלה.

מהר מאד הערוץ התפתח לכיוון של ערוץ חי ודינמי של שירות לקוחות, עם לא מעט תגובות. הדגש עבר מדיווח למתן תשובות ומענה לשאלות.

משם התרחבנו ללאומי בלוג. הרעיון היה ליצור זירה אחת שתרכז מאמרים מקצועיים מתחומים שונים, החל מצרכנות פיננסית וניהול העו"ש, דרך סוגיות בשוק ההון ובשוק המשכנתאות, ועד טיפים להתנהלות ארגונית במדיה החברתית.

בתוך כך, שלחנו זרועות וקיימנו נוכחות קבועה של לאומי ביוטיוב ובפליקר, שכללו תיעוד מצולם של הפעילות התרבותית של הבנק: תערוכת אמנות סודית ותערוכות נוספות, עליהן לקח לאומי חסות, ועד אירועי הטוויטאפ המוצלחים, שהחלו בסרט חינםלעוקבים בסינמה סיטי והשתדרגו להופעה חינם של צביקה פיק בנמל תל אביב.

במהלך השנה חנכנו את עמוד לאומי דיגיטל בפייסבוק. כפי שקרה עם חיי המדיה החברתית הפרטיים של המעורבים בפרויקט, שלחנו יד ונשאבנו פנימה: להמולה ולקצב; לדינמיות של השיח ולאקשן.

מגה טרנד והשפעתם על עסקים

זאב אפרת – מנכ"ל פרוסט אנד סוליבן ישראל

קישור למצגת

09:45-09:30
קידום אג'נדה, עסק או מוצר ב – Youtube וברשתות חברתיות
שריתה קלמנוביץ', מידענית עצמאית ותקציבאית בכירה בתחום השיווק והפרסום ובעלת ניסיון רב בהובלה והטמעת קמפיינים מסחריים.
ההרצאה תעסוק בקידום מוצר או אג'נדה באמצעות המדיה החברתית. פעולה זו אינה בודקת ומקרית, אלא תהליך קבוע, מתוכנן, מבוקר ומתמשך.
קידום אג'נדה בעידן החדש - המדריך למהפכן נוסח פייסבוק. התחיל בפייסבוק ונגמר בכיכר תחריר במצרים.
כלי המלחמה המודרניים - סמארטפון + פייסבוק.
הצנזורה והרגולציה המסורתיים - מאבדים את משמעותם לנוכח קצב התפתחות הדיגיטליות.
שריתה מנהיגה מהפכות בפייסבוק
 
10:10-09:45
וירוסים טובים לסביבה – השיווק הויראלי באינטרנט ככלי לקידום איכות הסביבה.
רן רבן, פרסומאי. בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, בצלאל, אוניברסיטת תל אביב.
 
10:40-10:10
People, Places, Purchases

ארי גוטסמן, Nomadigo   www.nomadigo.com    , החברה עוזרת לחברות לפרוץ את השוק הבינלאומי ומשתמשת ברשתות חברתיות באופן מקצועי.

ארי גוטסמן, יזם סדרתי באינטרנט. הקים שלוש חברות סטארטאפ (מנוע חיפוש חברתי ייחודי). קישור למאמר שפורסם בניוזלטר "אינטליג'נס" בנושא פיתוח עסקי או מודיעין תחרותי בצורה מושכלת מרשתות חברתיות.

קישור להרצאה ביוטיוב  חלק 2   חלק 3

קישור לכתבה בעיתון כלכליסט , ראיון של ארי גוטסמן לגבי מקצוע "מנהל מדיה חברתית". 

 

11:00-10:40
הפסקת קפה
 
מושב ב':
ניתוח תוכן ושימושים עסקיים ושיווקיים
 
 
11:30- 11:00
ניטור תוכן במדיה חברתית – דירוג פעילות וזיהוי משפיעים
אלעד אמיר, SpyTheNet

ניטור תוכן ברשת - שימושים כיום.

דירוג וניתוח פעילות ברשתות חברתיות כמודיעין עסקי:

קווים לדמותם של הדפים הפעילים בפייסבוק.

על פייסבוק ושווקי מידע/חיזוי.

מדד הפייסבוק הישראלי של SpyTheNet.

אודות קמפיינים 'מוצלחים' ודפים 'מתים' בפייסבוק.

מותגים 'מצייצים'

ניטור התפתחות קבוצות ברשת => סיכויים וסיכונים.

צורך שיווקי, כמו גם, ביטחוני.

 משפיענים => שימושים עיקריים כיום.

דרכים לאיתור משפיענים.

 בעניין ההרצאה ניתן להתרשם גם ממדור 'המשפיענים' שהינו בשיתוף בין SpyTheNet לבלוג 'חורים ברשת'.

 

הבלוג של אלעד אמיר 
מייסד חברת SpyTheNet המפתחת מערכות לכריית מידע וניתוחו, מרשת האינטרנט (ניתוח כתבות, טוקבקים ועוד) לטובת מחקרי שוק וניטור מותג ומוצרים.
 
11:50- 11:30
כולנו נינט
שירי טוב- פרנקל, מידענית בפרומרקט לשעבר וכיום בשילב.
 
 

שירי התחילה במחקר מעניין שהתפרסם לאחרונה ב- ADAGE – אחד המגזינים הנחשבים ביותר. המחקר בדק השפעה של פרסומות על אנשים והראה שפרסומות שבהם מככבים סלבריטאים, לא משפיעות על המכירות ואולי אפילו פוגעות בהן. עוד הראה המחקר, שאנשים לא תמיד יודעים לקשר בין הפרזנטור למותג שהוא מפרסם ובאופן כללי, הם גם לא תמיד מאמינים למה שהוא אומר.

מצד שני, מחקר שפורסם בטרנד ווטשינג בחודש מאי, הראה שהחלטות קנייה של אנשים מושפעות בעיקר מההמלצות של האנשים הקרובים להם בחיים וברשת החברתית. לפני שהולכים למסעדה, או לחופשה במלון, או לפני שרוכשים משהו חדש, אנשים יעדיפו להסתמך על מה שחבריהם מספרים מתוך חוויות אמיתיות ואותנטיות, מאשר להאמין למה שהמותג אומר על עצמו או סלבריטאי שמקבל המון כסף על כך.

 וכדי להבין מה היקף ההשפעה צריך לראות ולהבין את המספרים:

פייסבוק הפכה ממזמן למדינה עם מספר האזרחים הגדול בעולם, עם ריבוי טבעי מסחרר. פייסבוק משמש היום עסקים, אנשים, פוליטקאים ומהפכנים ומשמש כלי עיקרי בהפצת דיעות, רעיונות וחוויות.

ישראל, נמצאת במקום השני בעולם בחדירת פייסבוק להווי היומיומי של אזרחי המדינה. בארבע שנים, משתמשי פייסבוק הכפילו את עצמם מאלף למעל ל3 מליון וזה עוד נתון מלפני חצי שנה. פיתוח הסמארטפונים שמאפשרים לך להיות מחובר לרשת 24/7 מאיץ את השימוש בפייסבוק ומאפשרים לאנשים לעדכן בזמן חי על חוויות, אירועים ופעולות שהם מבצעים.

 בעידן השפע שבו הצרכן עמוס במוצרים והצעות והעין אפילו לא יכולה להתחיל לבחור מבין המבחר העצום, הרשת החברתית בעצם מסננת עבור הצרכן את מה שרלוונטי לגביו ולחייו וכמו כן נותנת לו תעדוף של האם ומה כדאי לקנות. 
בעולם שבו צרכן מאמין בעיקר לחבריו ברשת החברתית, כל מילה שנזרקת במרחב הוירטואלי היא משמעותית. כי על מילתם של עשרה אנשים שמשפיעים כל אחד על מאות מחבריהם, עלול לקום וליפול מוצר.

דיזל בברלין לדוגמה הבינה את זה והציבה בחנויות שלה "מראת פייסבוק" שמאפשרת לך להצטלם עם הג'ינס שאתה מדדת בתא המדדיה להראות לחבריך, ולהתייעץ אם כדאי לך לקנות או לא. כך היא מקבלת פרזנטור אותנטי חי ונושם עם תגובות אותנטיות. במידה ומוכרים גם מוצר טוב, אז התגובות יהיו חיוביות.

    החברות כבר מבינות שכדי לקבל יחסי ציבור טובים ברשת או לפחות לא לקבל קיטונות של השמצות,היא צריכה להתייחס אל כל הצרכנים כאל מובילי דיעה. כל צרכן בודד הופך למוביל דעה, כאשר קהילת הצרכנים הופכים לקבוצת כוח שיכולה להפיל או להרים מותגים. האינטרס שלהם הוא שהן יספרו כמה שפחות כמה הם נהדרים ושהצרכנים עצמם יעידו כמה הם נהנים ואוהבים את המוצר.

 החברות הבינו שהצרכן יותר גדול מהכסף שלו. הצרכן הוא מחולל אהבה.

המטרה- לגרום לצרכנים להתאהב ולספר על כך לחבריהם ולהדביק אותם באהבה הזו. כלומר הצרכן לא רק לאהוב את המתג אלא גם לקבל חוויה שכיף לחלוק אותה עם אחרים ברשת. ואנשים הרי בעיקר אוהבים לחלוק חוויות שמחות שיציגו מונה אידיאלית של חייהם או להראות שהם עושים בירות נכונות ולכן האמצעי שמדברים  עליו בתקופה זו הוא RAK

 עבור המשווקים, הרשת החברתית היא חרב פיפיות מצד אחד היא יכולה להביא להפצה מחמיאה ומייצר אהבה ומצד שני הערה של לקוח או מספר לקוחות לא מרוצים יכולה לפגוע קשות בתדמית המותג.

בעידן כזה, כל מפגש עם הצרכן הוא קריטי, זה מתחיל במוצר או באריזה ומסתיים השירות הלקוחות או המוכר בנקודת המכירה. כדי להצליח צריך להקשיב לצרכנים כל הזמן ולהיות מספיק גמישים כדי להשתנות ולהתאים את עצמו לצרכיו, כמו כן צריך עובדים מגוייסים ונאמנים לעבודתם וסטנדרטיזציה של נהלים בכל הרמות. איך מביאים את העובדים להיות שגרירים מושלמים זה כבר להרצאה אחרת אבל הכי חשוב שאתם כצרכנים תהיו מודעים לכוח הצרכני שלכם. שתדעו לדרוש ולהעביר ביקורת, וגם לפרגן כשאפשר.
 
שירי כמידענית ערכה חיפושי מידע בתחום השיווק בעולם, וייצרה תכנים באתר:
הבלוג
 
12:20- 11:50
יבוא ויצוא של מידע מרשתות חברתיות –המידען כמנהל ידע
עידו נמיר, Ergo

עידו נמיר, ראש תחום ניהול ידע בחברת ארגו, בעל ניסיון רב בהגדרת אסטרטגיית ניהול ידע לארגונים, הקמה והטמעה של מערכי ניהול ידע על כל מרכיביהם (טכנולוגיה, תהליכים, תפקידים ותרבות ארגונית). כבוגר קהיליית המודיעין עידו הינו מראשוני תחום ניהול ידע בישראל. בשנת 1999 מונה לראש צוות הקמת מערכת ניהול הידע של חברת "פרטנר", פרויקט שהפך לימים לאחד המוצלחים והמוערכים בארץ.

 
12:45- 12:20
ניתוח והבנת רשתות חברתיות - נראה פשוט [מורכב?]
ד"ר אמיר ברנע, מנהל אגף החינוך והתרבות, מועצה מקומית עומר
 
 
 מרצה ומלווה אקדמי בקורס "מידענות הכשרת מידענים" במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.
קישור להרצאה בכנס מידע 2010, "רשתות חברתיות זווית אחרת".
 
לרשתות חברתיות כללי הפעלה והשתתפות פשוטים. חקירה מתחת מגלה דוגמה למערכת מורכבת מסתגלת  [complex adaptive system]והפועלת ע"פ כללים מסובכים, חלקם עם תוצאות שלא ניתן לצפות אותן מראש. הבנה זאת היא אחד מכלי החשיבה החיוניים למידען להצלחה בפעולות להן נדרש בתפקידו הדינמי והמשתנה כמנהל מדיה חברתית. הוא נדרש ללמידת תובנות, מטאפורות וכלים המושאלים מעולמות החדשנות, החשיבה היצירתית, חקר התרבות ועוד. כל אלו יוצרים מסגרות התייחסות שיישומן יאפשר מיצובו מחדש של המידען. זאת תוך זיהוי הזדמנויות עסקיות והאתגרים שמציבות סביבות ברשת המשתפות תהליכי יצירה, פיתוח, למידה וכן עובדים, ציבור, לקוחות ואזרחים.
12:45-13:10
שיח מומחים – אתגרים בניהול מדיה חברתית?
מנחה: ענת קלומל
משתתפים: ארי גוסטמן, אלעד אמיר, ד"ר אמיר ברנע, עידו נמיר, עדי קרדונצ'יק, רונית קמאי ושריתה קלמנוביץ'.
 
13:00-14:30
הפסקת צהריים
 
מושב ג':
יישומי מידענות במדיה החברתית
 
 
14:50-14:30
שימושים אינטרנטיים ורשתות חברתיות בתקשורת הסלולארית – היכן ולאן?  
עדי קרדונצ'יק , Infostream
 
 
מידענית בעלת תואר שני במידענות וספרנות אשר שמה לה למטרה לסייע לשיפור איכות ההחלטות של בעלי עסקים באמצעות אספקת מידע רלוונטי ובעל חשיבות, בדיוק בזמן המתאים.
 
15:20-14:50
רשת של אפשרויות עבור כולם – אנשים ועסקים
רונית קמאי, העט לעת
העת לעט היא חברה המספקת שירותי עריכה ותוכן לאתרי אינטרנט ומגזינים שהוקמה על ידי רונית קמאי- בוגרת לימודי מידענות, מודיעין תחרותי וניהול ידע. עורכת תוכן ומקדמת אתרים בהווה, עורכת עיתון ועיתונאית בכירה בעבר.
 
15:45-15:20
איתור ExpertsProfessionals ברשתות חברתיות ובאמצעי מדיה 
 
 
אפרת קרני ניר מתמחה בתרגום מאנגלית /עברית לסינית ומסינית לאנגלית/עברית. אפרת דוברת סינית שוטפת ומתמחה באיתור מומחים לחברות הייטק.
 
15:45-16:00
הפסקת קפה
 
מושב ד':
המידען כמקצוען
 
16:00-16:40
 
אחזור מידע, הפקת מידע, הפצת מידע ומנהיגות – המידען כמקצוען, ארגז כלים למידען
 
ענת קלומל, בר-אוריין – מידענות ומודיעין תחרותי
 
מצגת מהרצאה שניתנה ביום עיון "עולם רשתות חברתיות - אחזור מידע" .
 
17:00-16:40
Data Protection Officer
מיכל ברטוב, עו"ד, באייר ישראל בע"מ
 
קהל היעד:
מידענים, ספרנים, מנהלי מודיעין תחרותי, מנהלי תוכן, מנהלי פורטלים, מנהלי ידע, אנשי שיווק, מקדמי אתרים, אנשי מקצוע המתעניינים בטכנולוגיות חדשות של חיפוש וכל העוסקים בתחום המידע והידע.
 
 
 

 

  רישום ליום העיון

 

יום העיון מתקיים במסגרת "כנס מידע 2011" אשר מתקיים במלון הילטון שבתל-אביב

לפרטים והרשמה: טלדן מערכות מידע, מחלקת כנסים טל: 03-6117500, פקס: 03-6117501

 

  יום עיון בכנס מידע 2011
Today 
RadDatePicker
Open the calendar popup.
אוקטוברנובמבר 2019דצמבר
יום איום ביום גיום דיום היום ושבת
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
  האירוע בפייסבוק
Hover here, then click toolbar to edit content
הרחב          למתן הערות ותגובות נא צרו קשר. הקישו על סימן ה + מימין.